7 důvodů, proč je nástěnný regál lepší než klasický

Každý, kdo řeší, jak si uspořádat věci v domácnosti - a je jedno, zdali v garáži, dílně, komoře či šatně, uvažuje o použití regálu. Nástěnné regály ELEMENT SYSTEM nabízejí oproti klasickým regálům z hobbymarketů (OBI, Hornbach, Baumax, Ikea) celou řadu výhod, z nichž některé si člověk uvědomí až při použití v praxi. A právě takové benefity jsme pro vás přehledně sepsali.

1. Jednoduchá montáž

Zejména u levnějších produktů z hobbymarketů se při montáži nevyhnete nadávání. Profily se kroutí a zapadají do sebe jen s rizikem pořezání. Montáž na první pohled jednoduchého regálu se může pěkně protáhnout. Základní nosné komponenty nástěnného regálového systému ELEMENT SYSTEM jsou vyráběny v Německu a výrobce na ně dává 10 let záruku. Jejich montáž je velmi jednoduchá a bezproblémová.


2. Snadné změny rozmístění polic

Nesporná výhoda nástěnných regálů ELEMENT SYSTEM je následná naprostá variabilita rozmístění polic v sestavě. Přmeístit u klasického regálu například spodní polici o pár centimetrů výše znamená jej víceméně celý rozebrat a opět složit. U nástěnných regálů jen během několika sekund přesadíte nosníky v rastru nástěnných lišt.


3. Regál - to přeci nemusí být jen dřevotřískové police

Oproti klasickým regálům umožňují nástěnné sestavy použití výrazně pestřejšího množství komponent, než jen klasických polic. Do sestavy si můžete začlenit praktické drátěné koše, drátěné police, plechové police či další užiečné příslušenství. Kromě toho můžete mít v jedné regálové sestavě police různých hloubek, což je další obrovská výhoda oproti klasickému regálu se čtyřmi stojinami.


4. Perfektní přístup k uloženým věcem

Díky absenci stojin, zejména těch předních u klasického policového regálu, máte vždy mnohem lepší přístup k uskladněným věcem. Nástěnný regál umožňuje plnohodnotný přístup ze všech třech stran a žádná stojina vám nebrání při vyndavání věcí z regálu.


5. Využití prostoru pod regálem

Další obrovskou výhodou je možnost využití prostoru pod regálem pro uskladnění větších věcí náročnějších na prostor. Pod regál tak můžete umístit například dětský kočárek, jízdní kolo, nápoje v přepravce atp. A když potřebujete první polici posunout, není nic jednoduššího, než ji přesadit v rastru. Klasický regál takové možnost nenabízí. 


6. Snadný úklid pod regálem

S předchozím bodem souvisí i možnost snadného úklidu pod regálem. Zatímco u klasického regálu, který je plný věcí, se jen těžko uklízí prostor pod ním, pod nástěnným regálem můžete pohodlně a rychle zamést či vytřít, kdykoliv budete chtít.


7. Vzhled

V neposlední řadě boduje nástěnný regál i z estetického hlediska. Regály se čtyřmi stojinami moc parády nenadělají a i kvůli jejich vzhledu je jejich použití omezené hlavně na garáže, sklepy či sklady. Oproti tomu nástěnné regály ELEMENT SYSTEM mohou být kromě "regálově klasických" prostorů použity i v obytných místnostech, časté jsou například aplikace v šatních skříních, šatnách, vstupních halách či prádelnách. Někteří zákazníci je používají i v ryze obytných místnostech jako jsou ložnice, dětské pokoje či pracovny. Podívejte se na široké možnosti použití...

nástěnný regál dětský pokoj ELEMENT SYSTEM