Vážení zákazníci, náš e-shop je i během současné situace plně v provozu a jsme připraveni udělat maximum, abychom vám objednané zboží dodali co nejrychleji. Z důvodu ochrany pracovníků kurýrní služby je však nyní možné platit pouze převodem na účet (ne tedy dobírkou či platební kartou při převzetí). Samotná předávka zboží se pak realizuje bez přímého osobního kontaktu s kurýrem. Děkujeme za pochopení.

Tipy pro montáž nástěnných lišt

Nástěnné lišty (někdy označované jako stojiny) jsou základním stavebním prvkem regálové sestavy. Jejich montáž je velmi jednoduchá, a pokud budete věnovat pár minut i našim tipům, bude ještě jednodušší. 

Co budete k montáži potřebovat?

  • Vrtačku a vhodný vrták (nejčastěji Ø 6 mm)
  • Spojovací materiál (hmoždinky, vruty)
  • Šroubovák, nejlépe akumulátorový
  • Vodováhu
  • Paličku
  • Tužku
  • Metr 

 

Schematický montážní návod naleznete ZDE. Užitečné je v něm zejména uvedení přesných roztečí rastru nástěnných lišt na straně 3 v případě, že budete používat systémové prvky ELEMENT SYSTEM, jako jsou například drátěné koše, plechové police, panely pro nářadí atd.

Užitečné je rovněž následující krátké instruktážní video:

Princip montáže je snadný - vyměřte si pozici krajní lišty a vyznačte si na zeď její horní otvor. Zde vyvrtejte první díru a vsaďte hmoždinku. Nástěnnou lištu poté vrutem nahoře připevněte, ale tak, aby se s ní dalo pohybovat, pomocí vodováhy lištu svisle srovnejte a pak si tužkou označte na zdi skrz lištu místa, kde bude lišta uchycena vruty do hmoždinek. Lištu si následně odkloňte, vyvrtejte příslušné další otvory a připravte si do zdi hmoždinky. Poté lištu srovnejte a napevno přichyťte na patřičných místech pomocí vrutů. Následně dotáhněte i první (horní) vrut.

Dalším krokem je vyměření pozice druhé lišty - zde se buď hodí informace o roztečích uvedné v montážním návodu (vždy je uvedena hodnota rozteče střed-střed lišty) nebo můžete pro stanovení přesné rozteče použít přímo nějaký systémový prvek od výrobce (vhodná je například nosná tyč pro zavěšení háků, nebo panel na nářadí) pokud s těmito komponentami samozřejmě počítáte do své sestavy. V takovém případě zahákněte prvek na jedné straně do již přimontované lišty, srovnejte ho do roviny pomocí vodováhy a vyjde vám přesné místo, kde by měly být otvory rastru druhé lišty.

S připevněním druhé lišty pokračujte stejně, jako v prvním případě, hlídejte si horizontální rovinu, abyste police v sestavě měli rovně a pokračujte dále v připevňování dalších lišt. Stejně, jako v jiných případech se určitě vyplatí dvakrát měřit, než jednou vrtat. Dávejte pozor na případné kabely ve zdi a pro správnou funkčnost nástěnné regálové sestavy je samozřejmě nutné použít vruty vhodné pro váš typ zdi. 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.