Tipy pro montáž závěsných lišt

Závěsné lišty představují řešení, která vás zaujme především svou jednoduchou montáží a následnou maximální variabilitou. Díky našim tipům namontujete svůj nástěnný regál během pár minut. Skutečně.

Co budete k montáži potřebovat?

  • Vrtačku a vhodný vrták (nejčastěji Ø 8 mm)
  • Spojovací materiál (hmoždinky, vruty)
  • Šroubovák, nejlépe akumulátorový
  • Vodováhu
  • Paličku
  • Tužku
  • Metr 

Schematický montážní návod naleznete ZDE, a máme pro vás i instruktážní a praktický videonávod.  

závěsný nástěnný regál ELEMENT SYSTEM

Právě jednoduchost samotné montáže je jedním z hlavích benefitů tohoto systému. Stačí totiž pouze upevnit horní horizontální vodicí kolejnici pomoci hmoždinek a vrutů. Nejprve si vyměřte, kam pod stropem umístíte horizontální kolejnici. Mějte na paměti, že pro využití horní řady polic je dobré mít nad poslední policovou řadou minimálně cca 40 cm místa. 

Samotnou vodicí kolejnici upevníte velmi jednoduše. Označíte si na zdi místo pro krajní otvor, vyvrtáte díru (doporučujeme Ø 8 mm a hmoždinku SX 8x40) a následně vrutem připevníte kolejnici v tomto krajním kotvicím bodě, ale tak, aby se s kolejnicí dalo ještě pohybovat podél zdi. Následně kolejnici vyrovnáte podle vodováhy do roviny a vyznačíte si další kotevní otvory.

Kolejnici posléze necháte viset dolů, popř. vám ji někdo přidrží, a vy provedete vrtání dalších otvorů, umístíte hmoždinky a pak kolejnici napevno připevníte vruty. Tím je ve své podstatě veškeré vrtání dokončeno, protože teď stačí jen zavěsit do kolejnice svislé lišty. Rozteč mezi lištami lze pohodlně měnit - lišty lze v kolejnici bez problémů posouvat.

Závěsnou lištu nenasazujte do horizontální kolejnice před samotnou montáží, neboť v tu chvíli není lišta vůči horizonátlní kolejnici ve správném úhlu. Závěsná lišta musí být v úhlu 90 stupňů k nástěnné horizontální kolejnici a z pohledu ze předu nesmí být nasazena nakřivo. Při nasazení závěsné lišty do zaoblení kolejnice lištu mírně nadzvedněte a rovnoměrně nasaďte pomocí jemného pohybu směrem doleva a doprava.